ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Nowe Miasto Lubawskie przyjazne seniorom”. Gminny Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zorganizowano w ramach pierwszych Nowomiejskich Dni Seniora. Cele konkursu to: uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los osób starszych w najbliższym otoczeniu, twórcze wyrażenie swojej wizji na temat miasta przyjaznego Seniorom, oswajanie dzieci i młodzieży z  procesem starzenia się, formowanie świadomej postawy społecznej wobec zjawiska starzenia się oraz tworzenie warunków do pracy twórczej, artystycznego wypowiadania się na temat problemów społecznych. 21 października 2016 roku w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja związana z Nowomiejskimi Dniami Seniora, w której uczestniczyli zdobywcy pierwszych miejsc konkursu plastycznego wraz z opiekunami. W grupie klas I – III pierwsze miejsce zajęła podopieczna pani Aliny Sobieckiej Klaudia Flaszyńska, w grupie klas IV – VI laureatem został uczeń pani Magdaleny Domżalskiej Mikołaj Pawlicki.  W kategorii klas I – III drugie i trzecie miejsca zajęli również uczniowie naszej szkoły. Drugie miejsce zajął Filip Zieliński, nauczycielem chłopca jest pani Izabela Kamińska. Trzecie miejsce zdobyła uczennica pani Aliny Sobieckiej Kornelia Wiśniewska. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

 

WSTECZ

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31