ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie tego dnia odbywa się zbiórka przy kościołach na rzecz nazywanej „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja pomaga duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi pochodzących z małych miejscowości. 20 października 2016 roku w sali korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Był on związany z obchodami XVI Dnia Papieskiego. Montaż słowno-muzyczny przygotowali: pani Magdalena Domżalska oraz pan Grzegorz Deredas, który również przygotował prezentację multimedialną. Z pięknym słowem o Janie Pawle Wielkim wystąpili uczniowie klas IV – VI. Wspomnienia o Janie Pawle II  przeplatały piosenki. „Abba Ojcze” zaśpiewali uczniowie klasy III a Marika Masłowska, Patryk Domżalski, Antoni Suchocki. W wykonaniu uczniów klasy III c Kornela Zbikowskiego, Aleksandry Jaroszewskiej i Juliusza Buchy usłyszeliśmy utwór „Taki duży, taki mały”. Aleksandra Jaroszewska zaśpiewała również „Barkę. Najmłodszy z solistów Antoni Fijałkowski wykonał piosenkę „Gdy klęczę przed Tobą”. Przed zgromadzoną widownią wystąpił także zespół wokalny klas IV – VI w składzie: Ines Leliwa, Eliza Nowakowska, Laura Baranek, Laura Ujazdowska, Oliwia Gortatowska, Agata Gurzyńska. Uczennica klasy V a Amelia Kasprzycka zaśpiewała utwór „Nie można żyć bez światła”. Dekoracje opracowała i wykonała pani Magdalena Domżalska.

 

WSTECZ

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31