ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W tym roku Międzynarodowy Dzień bez Samochodu obchodziliśmy 22 września. Do kampanii, której głównym celem jest kształtowanie zachowań proekologicznych przyłączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Akcja przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza. O tym szczególnym dniu i polepszaniu jakości życia w mieście przypominała uczniom, nauczycielom i rodzicom gazetka tematyczna, która równocześnie promowała rower jako ekologiczny i prozdrowotny środek komunikacji. Na kompleksie sportowym Orlik powstał tor przeszkód. Uczniowie wzięli udział w jeździe hulajnogą, rowerem lub na deskach. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego. W ramach „Międzynarodowego Dnia bez Samochodu” odbyła się również wycieczka rowerowa do miejscowości Kaczek. Uczniowie poznali działanie elektrowni wodnej. Wycieczkę, w której uczestniczyli uczniowie klas piątych zorganizowali panowie: Andrzej Domżalski i Zbigniew Rymer.

 

 

WSTECZ

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930