ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 17 września 2016 roku UKS „Sokół” Nowe Miasto Lubawskie był organizatorem I Rzutu Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczek w Zapasach. W zawodach wystartowało 62 zawodników i zawodniczek z 30 szkół i 10 klubów z województwa warmińsko-mazurskiego. Turniej w klasyfikacji drużynowej wygrał klub Warmia Lidzbark Warmiński, na drugim miejscu uplasował się klub z Rybna, a na trzecim klub Budowlani Olsztyn. Natomiast w klasyfikacji szkolnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rumianie, drugie miejsce Gimnazjum Drogosze, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kiwitach. Blisko podium na V miejscu była SP 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Inaczej ukształtowała się klasyfikacja szkół w kategorii chłopców, gdzie pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Lubawy, resztę podium uzupełniły gimnazja z Olsztyna. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Żukowski z Olsztyna, a najlepszą zawodniczką Wiktoria Bronowicka z Drogosz. UKS „Sokół” reprezentowały cztery osoby. Ewelina Ziółkowska zdobyła złoty medal wśród dziewcząt w kategorii do 62 kg, a Jordan Osmański zajął drugie miejsce wśród chłopców w kategorii wagowej do 59 kg i został wybrany najlepszym zawodnikiem powiatu nowomiejskiego. Maciej Kowalski był piąty w kategorii 53 kg, a Wiktor Kopiczyński siódmy w kategorii 47 kg. Podczas otwarcia turnieju Prezes WMZZ Bolesław Jurewicz nagrodził dresami najlepszych zawodników i zawodniczki Ligi Szkolnej w sezonie 2015/2016. Wśród nich był Igor Shepetun z naszego klubu. Dresy ufundował Pan Piotr Hołownia – właściciel firmy Zoltan Sport z Augustowa oraz Warmińsko-Mazurski Związek Zapaśniczy. Na turnieju był również obecny założyciel zapasów na Warmii i Mazurach sędzia pan Piotr Hołownia.

Prezes UKS „Sokół” pan Zbigniew Domżalski i trener pan Krzysztof Przybysz gorąco podziękują panu Józefowi Blank – Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego za wsparcie organizacji turnieju oraz pracownikom Referatu Promocji w Urzędzie Miejskim za pomoc i wspaniałe upominki dla najlepszych zawodników. Dziękujemy również Staroście Nowomiejskiemu panu Andrzejowi Ochlak za ufundowanie pucharów dla najlepszego zawodnika turnieju oraz najlepszego zawodnika powiatu nowomiejskiego oraz panu Andrzeju Podlewskiemu – Prezesowi Zarządu Fabryki Mebli „Szynaka” w Nowym Mieście Lubawskim za ufundowanie pucharu dla najlepszej zawodniczki turnieju.

 

WSTECZ

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930