ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej przy pomniku ku czci ofiar hitleryzmu w Nawrze odbyła się uroczystość patriotyczna, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Na obchody przybyli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Obecne były poczty sztandarowe nowomiejskich palcówek w tym sztandar Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.  Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank i Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak. Zebrani wysłuchali rysu historycznego, który zaprezentował historyk pan Jerzy Resicki. Następnie odbył się apel poległych i wspólna modlitwa, którą poprowadził Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski. Z montażem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie nowomiejskiego gimnazjum. Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicze. Uroczystość zakończyła wiązanka melodii w wykonaniu orkiestry dętej z Nowomiejskiego Domu Kultury.  

 

WSTECZ

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930