ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W czasie festynu szkolnego „Rodzinne Żeglowanie” 11 czerwca 2016 roku na ternie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się „Festiwal Wody”. Był on zorganizowany przez nauczyciela przyrody panią: Magdalenę Grabowską oraz uczniów biorących udział w międzynarodowym projekcie „Badacz Wody” GAP Polska. Obecnie Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zajmuje dziewiąte miejsce. W czasie festiwalu zostały podjęte następujące działania: obserwacja organizmów wodnych przez mikroskop, matematyczne lanie wody, doświadczenia z wodą, pokaz pompy wodnej, kącik dla najmłodszych – wodne kolorowanki, owocowy poczęstunek. W ramach imprezy odbyły się rodzinne zawody. Zespoły uczestniczyły w następujących konkurencjach: porządkowanie przyborów na czas, kto pierwszy ten lepszy, rozwieszanie prania, wodne kręgle, owocowe – zgadnij co to? Laureaci festiwalu otrzymali statuetki ufundowane przez GAP Polska. Pierwsze miejsce zdobyli państwo Marlena i Tomasz Chorzelewscy, drugie miejsce zajęli pan Damian i Bartek Dembińscy, na trzecim miejscu uplasował się team pan Filip Lendzion z córką Aleksandrą.

 

WSTECZ

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930