ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 30 maja do 3 czerwca trwał XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski – wydarzeniem o charakterze państwowo-religijnym czytaliśmy dzieciom legendy polskie. Dzieci z klas I – III codziennie gromadziły się w salce korekcyjnej szkoły i słuchały legend czytanych przez zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Czytanie rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc „Lokomotywą” Juliana Tuwima. W ramach akcji najmłodszym czytali: Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego pani Dorota Osińska, Sekretarz Starostwa Nowomiejskiego pani Ewa Kalisz-Gószkowska, pani Barbara Orłowska z Wydziału Kultury i Promocji Starosta Powiatowego, Wicedyrektor Szkoły Muzycznej pani Iwona Mrozińska, pani Krystyna Kwiatkowska – pielęgniarka szkolna, aspirant sztabowy pan Mariusz Sargalski, starszy kapitan pan Tadeusz Ruczyński, radna miejska pani Lilia Karczyńska oraz rodzice: pani Eliza Kwiatkowska i pan Piotr Szymankiewicz. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały legend, odpowiadały na pytania, kojarzyły utwór z miejscem. Natomiast drugo i trzecioklasiści w czasie „Nocy w szkole” ilustrowali wybrane legendy.

 

WSTECZ

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930