ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzień Dziecka społeczność uczniowska klas 0 – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęła uroczystym apelem.  Część artystyczną przygotowały panie Anita Leliwa i Sylwia Domżalska. W części słownej, którą zaprezentowali uczniowie klasy IV b były wiersze o dzieciach i rodzinie oraz przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy”. Wiersze przeplatane były piosenkami z repertuaru Majki Jeżowskiej. „Kochaj czworonogi” zaśpiewała Amelia Kasprzycka z klasy IV a, którą przygotowała do występu mama – pani Agnieszka Kasprzycka.  Pozostałe trzy piosenki: „A ja wolę moją mamę”, „Kolorowe dzieci” oraz „Wszystkie dzieci nasze są” zaśpiewali uczniowie klasy IV b i IV a wraz z Kornelią Skórą i Hanną Rybicką z klasy VI b. Po montażu słowno-muzycznym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice z klasy VI c, które przygotowała pani Maria Szymankiewicz przeczytały „Legendę o nowomiejskim lwie”. Uroczysty apel zakończyły życzenia, które Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski skierował do wszystkich dzieci. Po apelu uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowała dla nich szkoła. Były dyskoteki, projekcja filmów: „W głowie się nie mieści” i „Gwiezdne wojny – przebudzenie mocy”, zawody sportowe: piłka nożna oraz rzucanka siatkarska.   

 

WSTECZ

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930