ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Z biegiem Drwęcy i jej dopływów”. W turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego wzięły udział drużyny szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Młodych ekologów oceniała komisja konkursowa w składzie: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, pani Dominika Witkowska z Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim oraz strażnik Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie Oddział w Nowym Mieście Lubawskim pan Waldemar Światkowski.Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Magdalena Grabowska – nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Drużyny wykonywały zadania z zakresu wiedzy w formie testu „Najcenniejsze i najbardziej osobliwe gatunki roślin i zwierząt zamieszkujące Drwęcę i jej dopływy”. Następne zadania polegały na wykonaniu: doświadczenia na temat właściwości wody, plakatu promującego oszczędzanie wody, układaniu puzzli o tematyce ekologicznej. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jamielniku, na drugim miejscu była drużyna Szkoły Podstawowej w Zajączkowie, trzecie miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, a na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Brzozia Lubawskiego. Wymienione drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe i podziękowania.

 

WSTECZ

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031