ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

19 maja wychowanków pani Marii Szymankiewicz odwiedziła pani Barbara Ząbkiewicz, która jest malarką. Namalowała około pięciuset obrazów, najchętniej maluje to, co jej „w duszy gra”. Pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim. Wraz ze swoimi podopiecznymi (Krystyna Zawacka, Leszek Mazurkiewicz, Ewelina Żmijewska, Katarzyna Sepetowska), z którymi odwiedziła naszą szkołę plecie przepiękne ozdoby. Z uczniami klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim spotkała się, aby przybliżyć swoją pasję – malarstwo. Uczniowie obejrzeli kilka obrazów, które prezentowane były na wystawach. Wiele zdjęć obrazów dzieci zobaczyły na tablicy interaktywnej. Trzecioklasiści byli zachwyceni pracami pani Barbary. Gdy dowiedzieli się, że malarka pisze również wiersze, poprosili, aby im je zaprezentowała. Okazało się, że fragment recytowanego wiesza pani Ząbkiewicz był tytułem wystawy, którą autorka zorganizowała w Bibliotece Miejskiej. „Perły zawieszone na szyi historii” to tytuł wystawy ukazującej zabytki Nowego Miasta Lub. i okolic. Pani Barbara pokazała dzieciom przybory i narzędzia, których używa do malowania. W trakcie spotkania, na którym panowała wspaniała atmosfera, a dzieci słuchały artystki jak zaczarowane, były pytania i oczywiście autografy oraz wspólne zdjęcie.

 

WSTECZ

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031