ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w ramach Programu Regionalnego „Jest takie miasto” realizowali temat „Świat gazet i czasopism”. W klasie pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marii Szymankiewicz wykonali wystawę gazet i czasopism, poznali pojęcia: gazeta, czasopismo. Następnie podzielili pisma ze względu na częstotliwość ukazywania się oraz przeznaczenie. Kolejnym krokiem trzecioklasistów była wizyta w saloniku prasowym państwa Alicji i Dariusza Hentschke „Picolo”. Pan Dariusz zapoznał uczniów z niektórymi z 1100 tytułów różnych pism. W sklepie można kupić także krzyżówki, książki, zabawki. Dzieci miały okazję przejrzeć gazety, czasopisma i inne pisma, zrobić zakupy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Ostatnim etapem w realizacji zadania było spotkanie z zespołem redakcyjnym Gazety Nowomiejskiej. Od redaktora naczelnego pana Stanisława Ulatowskiego oraz sekretarza redakcji pani Grażyny Jonowskiej dzieci dowiedziały się, że gazeta ukazuje się od ponad 21 lat, wychodzi w 5500 egzemplarzach, a drukowana jest w Olsztynie. Trzecioklasiści dowiedzieli się, jak powstaje nowy numer pisma i co ukaże się w najnowszym numerze Gazety Nowomiejskiej. Redaktor naczelny zaprezentował dzieciom archiwalne egzemplarze gazety. Uczniowie mogli również obejrzeć stronę internetową gazety. Spotkanie zakończyły odpowiedzi na pytania trzecioklasistów oraz wspólne zdjęcie przed redakcją gazety.

 

WSTECZ

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031