ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 maja 2016 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Organizatorem konkursu, do którego przystąpiło dziewięć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych był Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Brzozia Lubawskiego, Gwiździn, Kurzętnika, Tylic, Mroczna, Zajączkowa, Tereszewa i Nowego Miasta Lubawskiego. Zadaniem zespołów było udzielanie pierwszej pomocy w pięciu upozorowanych sytuacjach, były to: omdlenia, rana cięta głowy, złamanie otwarte przedramienia, oparzenie dłoni, złamanie obojczyka. Ponadto uczniowie wykazywali się wiedzą o PCK, odpowiadając na pytania. SK PCK ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka wraz z opiekunem panią Małgorzatą Potomską przygotowało dla uczestników turnieju, opiekunów i gości poczęstunek. Konkurs wygrał zespół reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w składzie: Wiktoria Kowalska, Zofia Suchocka i Kornelia Szymankiewicz. Drugie miejsce zajął zespół z Mroczna, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

WSTECZ

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031