ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach od 11 kwietnia do 9 maja 2016 uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim występowali w koncertach przedrekrutacyjnych w szkołach podstawowych w Marzęcicach, Tereszewie, Gwiździnach, Mrocznie, Kurzętniku, Bratianie, Tylicach i Nowym Mieście Lubawskim. Celem koncertów było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki gry na instrumentach. Koncerty prowadzone przez panią Martynę Sarnowską miały charakter audycji muzycznych z prezentacją instrumentów i przekazaniem podstawowych informacji na ich temat. Spotkania rozpoczynała Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Iwona Mrozińska. Przedstawiała naukę w szkole muzycznej, w klasach instrumentów, działania pozalekcyjne takie jak: koncerty, wyjazdy do opery, teatrów muzycznych, spotkania integracyjne. Koncert wypełniały występy uczniów, prezentujących wszystkie klasy instrumentów solo i w zespołach. Zaprezentowały się: fortepian, gitara, skrzypce, akordeon, wiolonczela, flet, trąbka, klarnet, saksofon i perkusja. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, w których odbywały się koncerty byli bardzo zadowoleni z takiej formy koncertów, licząc na możliwość dalszej współpracy i organizowanie następnych audycji.

 

WSTECZ

maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031