ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 kwietnia 2016 roku odbył się w Iławie XV Festiwal Piosenki Turystycznej. Organizatorami imprezy byli: Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Podróżników oraz Iławskie Centrum Kultury. Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim reprezentowały w kategorii klasy IV – VI cztery uczennice: Wiktoria Gortatowska, Kornelia Skóra, Iga Neumann oraz Hanna Rybicka. Wiktoria zaśpiewała piosenkę „Lato, lato” z filmu „Szatan z siódmej klasy”, Kornelia zaprezentował utwór „Odpowie ci wiatr”. Za wykonanie przy akompaniamencie gitary piosenki „Pięknie żyć” Iga otrzymała wyróżnienie. Hania grą na gitarze i piosenką „Chodzą ulicami ludzie” Wolnej Grupy Bukowina wyśpiewała drugie miejsce. W kategorii klasy IV – VI zespół wokalno-instrumentalny szkołę reprezentował zespół „Budyń” w składzie: Hanna Rybicka, Kornelia Skóra, Marta Chełkowska, Wiktoria Gortatowska, Iga Neumann, Patrycja Chmielewska, Natalia Tomaszewska, Alicja Szramowska i Wiktoria Kowalska. „Budyń” w swojej kategorii wywalczył trzecie miejsce. Solistki i zespół przygotowała pani Sylwia Domżalska – nauczyciel muzyki. W zespole „Mini Budyń”, który reprezentował Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim wystąpiły między innymi dwie uczennice naszej szkoły: Anna Meler i Martyna Sargalska. Zespół zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespoły klasy I – III.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930