ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim bierze udział w Programie „Badacz Wody”, który opracowany został przez organizację Global Plan w Wielkiej Brytanii. „Badacz Wody” organizowany jest w jedenastu krajach, w Polsce zajmuje się nim Fundacja GAP Polska. W naszej szkole koordynatorem akcji jest nauczyciel przyrody pani Magdalena Grabowska. W ramach projektu młodzi badacze realizują misje, które mają na celu ratowanie zasobów wody słodkiej na ziemi. Uczniowie spotkali się z misjonarzem z Madagaskaru ojcem Markiem Ochlakiem. Gość opowiadał o problemach na wyspie, które wynikają z ograniczonego dostępu do czystej wody. Młodzi Badacze Wody zebrali 755 złotych i 41 groszy na budowę studni na Madagaskarze. Tematem spotkania z Naczelnikiem Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego panem Krzysztofem Puwalskim były bioindykatory czyli biologiczne wskaźniki czystości wód. Gość zaprezentował również konduktometr. Grupa Badaczy Wody otrzymała od pana Krzysztofa Puwalskiego zestaw edukacyjny Eko-zegar. Uczennica klasy IV a Dobrawa Chorzelewska za aktywny udział w warsztatach została nagrodzona minimikroskopem. Wszyscy uczestnicy dostali upominki w postaci saszetek. W związku z obchodami Dnia Ziemi 22 kwietnia uczniowie spotkali się z pracownikami Ikea Industry oddział w Lubawie, którzy przeprowadzili bardzo interesujące warsztaty ekologiczne. Ich tematem był niedobór wody na świecie, sposoby oszczędzania wody, efekt cieplarniany oraz segregacja śmieci. W czasie zajęć uczniowie odpowiadali na pytania. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była kolorowymi przypinkami promującymi ochronę środowiska. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali słodki upominek. Kolejnym zadaniem i jednocześnie ukoronowaniem przedsięwzięcia Młodych Badaczy Wody z SP 2 będzie Wodny Festiwal, który jest zaplanowany na czerwiec.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930