ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W środę 20 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XI Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Komendant Powiatowy Policji inspektor Jacek Drozdowski, podispektor Krzysztof Grugiel, pani Ludmiła Mroczkowska, kapitan Tadeusz Ruczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendant Straży Miejskiej pan Henryk Kreński, pielęgniarka szkolna pani Krystyna Kwiatkowska, media oraz opiekunowie startujących zespołów. Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorką turnieju była pani: Karolina Żywicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy 01 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pod kierunkiem pani Marii Grugiel. Do turnieju przystąpiło sześć zespołów. Reprezentowały one szkoły podstawowe z Kurzętnika, Bratiana, Zajączkowa, dwie nowomiejskie podstawówki oraz Miejskie Przedszkole. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Kurzętniku. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, która otrzymała Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bratianie, również czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. Piąte miejsce zajęły dzieci ze Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas turnieju ogłoszono wyniki IV Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. W kategorii sześciolatków pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Grzywacz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, drugie Krystian Bielaszka z Przedszkola Miejskiego, trzecie Oskar Luliński ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Wyróżnienia otrzymały: Zofia Okołowska, Liliana Świerska, Aleksandra Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz Wiktoria Krauza z Przedszkola Miejskiego.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930