ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

21 kwietnia 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie projektu „Wiecznie zdrowym być – Trzymaj formę”. Podsumowania dokonała pani Małgorzata Potomska, która była koordynatorem przedsięwzięcia. W apelu wzięły udział panie: Ewa Pielak – Dyrektor Sanepid-u, Krystyna Obrębska i Halina Kleinowska z Oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim oraz Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc. W ramach programu odbyły się konkursy, warsztaty, zajęcia sportowo-rekreacyjne. Uczniowie metodą projektu nabywali wiedzę, kształcili umiejętności. Przedsięwzięcie miało charakter interdyscyplinarny, głównym celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz kształcenie przeświadczenia, że zdrowie jest największym darem człowieka. W tegorocznym projekcie dominowała tematyka związana z piramidą żywienia, rola aktywności fizycznej oraz znajomość chorób zakaźnych. Zadaniem uczniów wszystkich klas IV – VI było zapoznanie się, a następnie wykonanie obowiązującej od stycznia 2016 roku piramidy żywienia. „Nasze sposoby na zdrowe życie” było tematem wypowiedzi pisemnej. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu ulotki na temat wybranej choroby zakaźnej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli odczytywali etykiety, obliczali BMI swoje i swoich najbliższych. Spotkanie ze stomatologiem panią doktor Martą Kowalewską dotyczyło właściwego odżywiania, higieny jamy ustnej, stanu zdrowia uzębienia, właściwego mycia zębów. Uczniowie klas piątych brali udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła pani Halina Kleinowska. Uczniowie brali również udział w warsztatach „Nie palę, trzymam formę”. 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia w szkole odbyło się Święto Kanapki. Dla podkreślenia ogromnej roli owoców i warzyw społeczność uczniowska podziwiała wystawę „Owoce i warzywa”. W ramach imprez sportowych uczniowie wzięli udział w marszu po zdrowie, w maratonie, w wycieczce rowerowej, w zajęciach na pływalni oraz Szkolnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. W czasie dużych przerw wykonywali przygotowane układy taneczne. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w konkursie „Żyję zdrowo, bo wiem, co jest zdrowe”. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili w układzie muzyczno-tanecznym Badacze Wody oraz zwycięzcy konkursu na najładniejszą i najlepiej wykonaną piosenkę o zdrowiu. Na zakończenie apelu Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski podziękował pani Małgorzacie Potomskiej, która była koordynatorem projektu oraz czuwała nad jego realizacją.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930