ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Już po raz czwarty w Nowym Mieście spotkali się uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych z Brodnicy, Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego. W wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim młodzi muzycy i ich nauczyciele zaprezentowali swoje szkoły. Celem spotkań jest nie tylko prezentacja osiągnięć szkół, ale również wymiana doświadczeń, możliwość koncertowania przed publicznością oraz integracja uczniów i nauczycieli. Koncert zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja oraz kierownicy podległych jednostek. Wśród słuchaczy byli goście, rodzice uczniów i mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Koncert był bardzo różnorodny. Przed publicznością wystąpiły: zespoły, soliści i chóry. Przebogate instrumentarium nie pozwalało słuchającym na chwilę wytchnienia. Trudne zadanie miał podczas koncertu pan Burmistrz, ponieważ z każdej szkoły musiał wybrać najciekawszą prezentację. Nie było to łatwe, bo poziom wykonawców był wysoki i wyrównamy. Za najciekawszą prezentację z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy nagrodę otrzymała Julita Neumann z klasy fortepianu pani Ilony Dworeckiej – Staszewskiej. Dla Państwowej Szkoły Muzycznej im. T. Bairda w Iławie statuetkę zdobył zespół skrzypcowy przygotowany przez panią Dorotę Grzybek. Nagrodę dla Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim zdobył kwartet akordeonowy w składzie: Katarzyna Różycka. Diana Śpiewak, Sebastian Ossowski i Paweł Żmijewski wykonując brawurowo „Libertango” A. Piazzolli. Zespół przygotował pan Andrzej Kupis. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego nowomiejskiego wykonawcy zdobyła Natalia Masłowska, uczennica klasy fortepianu pani Natalii Mróz. Tradycyjnie kwiaty i podziękowania za udział szkół w Spotkaniach otrzymały dyrektorki placówek: pani Ewa Wieczorkowska z Brodnicy, pani Maria Kotewicz z Iławy i wicedyrektor Iwona Mrozińska ze szkoły nowomiejskiej. Wiosenne spotkania zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930