ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W pierwszych dniach kwietnia uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim otrzymały zaproszenie od pani Anety Rogowskiej, która pracuje w dziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej. Okazją do spotkań był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest nim 2 kwietnia – dzień urodzin H. CH. Andersena.Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która była poświęcona historii pisma od malowideł w jaskiniach przez pismo klinowe, wynalezienie druku do czasów współczesnych. Na podstawie rekwizytów Uczniowie rozpoznawali tytuły baśni. W magicznym kuferku znajdowały się przeróżne przedmioty, które losowo wyjmowały dzieci i odgadywały, z jakiej baśni one pochodzą. Były również zagadki literackie oraz zabawa w drukarza, do której wykorzystano stemple. Uczniowie na kartkach odbijali litery, a z nich powstawały imiona, które następnie ozdabiali rysunkami. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w bibliotece i obiecały „zaglądać” tam częściej.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930