ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od kilku lat 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 1 kwietnia 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusz Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili dzień poświęcony autyzmowi i dzieciom autystycznym. Inicjatorkami i koordynatorkami szkolnego dnia świadomości autyzmu były panie: Alina Bączek i Paulina Kopkowska-Dąbrowska. Z tej okazji nauczyciele przeprowadzili krótkie lekcje, które ukazały uczniom charakterystyczne zachowania osób z autyzmem oraz wskazały prawidłowe postawy i zachowania wobec osób z niepełnosprawnością. Panie koordynatorki przygotowały prezentację multimedialną dla nauczycieli i uczniów oraz tablicę informacyjną. Dzięki umieszczonym na niej wiadomościom wszyscy zainteresowani mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat  autyzmu.Tego dnia w szkole królował kolor niebieski. Przesłaniem akcji było hasło kampanii „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz”. Uczniowie i nauczyciele w różny sposób okazali solidarność z osobami z autyzmem. Niebieski ubiór, wstążki, emblematy, prace plastyczne w kolorze niebieskim to niektóre z form, jakie wykorzystali   uczniowie i nauczyciele. Kulminacją obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było wypuszczenie w powietrze przez uczniów niebieskich balonów, któremu towarzyszył okrzyk „Nie zarażę się autyzmem, ale optymizmem”.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930