ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach Programu Regionalnego „Jest takie miasto” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim spotkali się z misjonarzem – ojcem Markiem Ochlakiem. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: II a i III a z wychowawczyniami paniami: Izabelą Kamińską i Marią Szymankiewicz. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w języku malgaskim. Następnie ojciec opowiadał o życiu na Madagaskarze – czwartej na świecie pod względem wielkości  wyspy, która położona jest na Oceanie Indyjskim. Dzięki wizycie misjonarza dzieci dowiedziały się położeniu geograficznym, zróżnicowaniu klimatycznym i etnograficznym, florze i faunie wyspy. Ojciec Marek opowiadał o życiu ludzi i pracy misjonarzy. Uczniowie oglądali zdjęcia przedstawiające ich rówieśników podczas nauki, zabawy i pracy. Wspólnie obejrzany film „Misjonarz z Czerwonej Wyspy” ukazał pracę ojca Marka, który od 1995 roku jest na Madagaskarze. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Ojciec Marek odpowiadał na pytania dzieci, nauczył je piosenki w języku malgaskim. Były też konkursy z nagrodami, wspólne zdjęcie i autografy. Na zakończenie poprosił drugo i trzecioklasistów o modlitwę w intencji misji oraz  podarował przepiękny album „Madagaskar – drogi misji” i płytę z filmem.

 

WSTECZ

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930