ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Wychowankowie pani Marii Szymankiewicz, uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim spotkali się z panią Sylwią Podolską i podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim paniami: Renatą Tejer, Wioletą Suchocką, Martą Nagórską oraz panami: Maciejem Makowskim i Rafałem Śmiechowskim. W ramach Programu Regionalnego „Jest takie miasto” trzecioklasiści realizowali temat „Wiosna tuż, tuż!” Dzieci malowały przyniesione przez panią Sylwię wycięte ze sklejki kury i koguty, następnie ozdabiały je różnymi wzorami. Kolejne zadanie polegało na ozdabianiu wydmuszek, dzieci tworzyły niepowtarzalne rysunki i ornamenty. Podczas pracy goście chętnie pomagali i udzielali drogocennych wskazówek. Następnie kury i koguty zostały umieszczone na drewnianej  podkładce i w ten sposób powstały wielkanocne stroiki. Mali artyści byli dumni ze swych prac, serdecznie dziękowali gościom za odwiedziny i cieszyli się, że mogli wspólnie z podopiecznymi WTZ wykonać świąteczne dekoracje, które upiększą ich domy w czasie świat wielkanocnych. Ukoronowaniem pracy było wspólne zdjęcie i prezentacja kolorowego „drobiu”. 

 

WSTECZ

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031