ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

23 marca 2016 roku w bibliotece Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystość przygotowały i wprowadziły pierwszoklasistów w zaczarowany świat książek panie: Dorota Studnik i Monika Lendzion – nauczyciele  biblioteki. Na początku dzieci poznały bibliotekę i zasady zachowania się w niej. Następnie uczennice klas starszych: Alicja Szramowska z klasy VI c, Eliza Nowakowska z klasy V a, Amelia Kasprzycka, Olga Grabowska i Dobrawa Chorzelewska z klasy IV a wcieliły się w Minionka, Krasnali oraz Książkę. To właśnie Książka przyjęła od pierwszoklasistów słowa przysięgi, które brzmiały: „My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy im nie damy i wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Przyrzekamy”. W uroczystości pasowania na czytelnika uczestniczyli: pierwszoklasiści, wychowawcy klas pierwszych, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc oraz nauczyciele biblioteki.

 

WSTECZ

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031