ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim ekologicznie i sportowo powitali pierwszy dzień wiosny. Dzieci z klas I – III obejrzały inscenizację „Wiosna tuż – tuż” oraz uczestniczyły w quizie na temat zwiastunów wiosny i konkursie plastycznym polegającym na ilustrowaniu przysłów o wiośnie. Wychowawcy przygotowali dla swoich podopiecznych projekcję filmów o tematyce ekologicznej lub sportowej. Z kolei uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie ekologicznym. W hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej odbyły się konkurencje, które oceniało jury. Ocenie komisji podlegały następujące konkurencje: hasło na powitanie wiosny, malowanie krajobrazu, rozpoznawanie przypraw, układanie puzzli o tematyce ekologicznej, rozpoznawanie drzew, quiz ekologiczny, strój ekologiczny. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, pozostałe klasy dyplomy. Po konkursach społeczność uczniowska klas I – VI spotkała się na kompleksie sportowym „Orlik 2012”. Wszyscy uczniowie każdej kategorii wiekowej od klas I do VI wzięli udział w I Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych. Celem zawodów była popularyzacja sportu, umożliwienie wszystkim uczniom współzawodnictwa, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Długość dystansu, który pokonywali uczniowie zależał od kategorii wiekowej. Dzieci z klas pierwszych wystartowały na dystansie 60 metrów, czwartoklasiści na dystansie 300 metrów, a szóstoklasiści na dystansie 500 metrów. Po ukończeniu wszystkich biegów nastąpiło uroczyste wręczenie medali dla pierwszej piątki zawodników z każdej kategorii.

 

WSTECZ

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031