ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 marca 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Finał Miejskiego Turnieju o Ruchu Drogowym. Podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to główne cele turnieju. Do rywalizacji przystąpiły trzy czteroosobowe drużyny z nowomiejskich podstawówek oraz gościnnie drużyny z gimnazjum. Uczestników powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. W imieniu Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego otwarcia imprezy dokonała pani Dorota Osińska – Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu. Turniej sędziował nauczyciel Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich pan Maciej Bochenek. Podczas konkursu zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą rowerem na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym. Konkurs przygotowali: pani Anna Gąsiorek oraz panowie Zbigniew Gołębiewski, Sebastian Prokop, Zbigniew Rymer. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w składzie: Adam Jędraszek, Aleksandra Lendzinowska, Maksymilian Deredas, Mallwina Siwa. Na drugim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w składzie: Kamil Abramowski, Kornelia Skóra, Marta Chełkowska, Hubert Barski. Trzecie miejsce zajęli również reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 2: Hanna Rybicka, Julia Gomuła, Jacek Ziółkowski, Miłosz Tymecki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

WSTECZ

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031