ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Wychowankowie pani Marii Szymankiewicz uczniowie klasy III a uczestniczyli we wspólnej lekcji wychowania fizycznego z uczniami klasy VI a. Lekcja odbyła się pod czujnym okiem pań: Anny Koniecznej i Marii Szymankiewicz. Zajęcia rozpoczęła rozgrzewka w parach tworzonych przez trzecioklasistę i szóstoklasistę. Starsi uczniowie wykazali się ogromną serdecznością i troskliwością. Wspólne ćwiczenia dostarczyły wiele uśmiechu i radości. Następnie chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczęta grały w dwa ognie. Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego spodobała się wszystkim uczestnikom. Uczniowie klas III a i VI a umówili się na kolejną sportową zabawę za kilka dni. W ramach kręgu tematycznego „Sport to zdrowie” trzecioklasiści spotkali się z panem Mariuszem Sargalskim – tatą Martynki, który jest policjantem. Pan Mariusz przybliżył dzieciom tajniki narciarstwa, które sam uprawia. Pokazał i omówił strój i sprzęt narciarza. Tata Martyny zapoznał uczniów z dziesięcioma zasadami obowiązującymi narciarza. Szczególnie zwrócił uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na stoku. Pan Mariusz demonstrował style jazdy na nartach, sposoby hamowania. Wszyscy słuchali i zadawali pytania. Szkoda, że tegoroczna zima nie rozpieszcza śniegiem, gdyż wielu trzecioklasistów chciałoby spróbować swoich sił na pobliskiej Kurzej Górze.

 

WSTECZ

luty 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29