ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Już po raz szósty zabrzmiały w grodzie nad Drwęcą „Zakochane Melodie”. Koncert przygotowali pracownicy Miejskiego Centrum Kultury oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Zgromadzoną w sali Nowomiejskiego Domu Kultury publiczność w imieniu gospodarzy Dyrektor MCK pani Katarzyny Olęckiej oraz Dyrektora ZSPiM pana Zbigniewa Domżalskiego powitała pani Iwona Mrozińska, która poprowadziła koncert. „Zakochane Melodie” zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, dyrektor patronackiego zakładu Szynaka Meble pan Stanisław Robaczewski, radni miejscy oraz kierownicy i dyrektorzy miejskich szkół i instytucji. Na początek bardzo licznie zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności zaprezentował się toruński zespół „Nice”. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory: „Nie zadzieraj nosa”, „Windą do nieba”, „Nikt na świecie nie wie”. Piosenki z repertuaru Natalii Kukulskiej „Pół na pół” i Asafa Avidana „One day” zaśpiewała Aleksandra Jabłońska, której na gitarze akompaniował Jacek Błaszkowski. Katarzyna Różycka zaśpiewała francuski utwór „La pluie”. W wykonaniu chóru „Cantamus” pod batutą pani Iwony Mrozińskiej usłyszeliśmy utwór „Na całej połaci śnieg”. Własne kompozycje „Chodź” i „Tak mało” Macieja Blumkowskiego otrzymały gromkie brawa od nowomiejskiej publiczności. Dominik Światkowski zaprezentował piosenkę „Hallelujah I just love her so”, a Oliwia Mowińska oczarowała widzów utworem „Something stupid”. Cztery piosenki w języku angielskim rewelacyjnie zaśpiewała Joanna Dembler, która również w duecie z Dominikiem Światkowskim wykonała utwór „Time of my love”. Chór nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka zaśpiewał dwa utwory: „Mam tylko Ciebie” z repertuaru Urszuli Sipińskiej i „Dwa serca jak pociągi dwa” z repertuaru Grażyny Świtały. „Bądź moim natchnieniem” z repertuaru Andrzeja Zauchy usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu Dominika Światkowskiego. Chór Cantamus rozbawił publiczność utworem „The Lion Sleeps Tonight”. Garść humoru dorzucili uczniowie klasy III a oraz kółko teatralne „Krople” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Sylwia Lewicka i Oliwia Olęcka zaśpiewały sztandarowy utwór Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”. Dwie piosenki wykonał pan Zbigniew Jarzembowski. Zgromadzona w sali publiczność usłyszała piosenkę Andrzeja Zauchy „Czarny Ali Baba”, którą zaprezentował pan Zbigniew Ewertowski. Z kolei pan Marek Piątkowski wcielił się w postać Demisa Roussosa i przedstawił utwór „Goodbye My Love Goodbye”. Koncert zakończyła piosenka „All You Need Is Love” w wykonaniu chóru Cantamus. Na zakończenie „Zakochanych Melodii” zabrał głos Gospodarz Miasta pan Józef Blank, który podziękował wszystkim organizatorom i artystom za piękny koncert. Bukiety kwiatów i gorące podziękowania otrzymały panie: Iwona Mrozińska i Joanna Dembler.

 

WSTECZ

luty 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29