W piątek 12 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel poświęcony Babciom i Dziadkom. Uczniowie klas I c i I d  pod kierunkiem pań: Dagmary Ługowskiej, Marty Marchwickiej i Pauliny Kopkowskiej-Dąbrowskiej przygotowali część artystyczną. Pierwszoklasiści zaprezentowali przedstawienie „Piekł Dziadek babkę”, a także montaż słowno-muzyczny, który obejrzeli uczniowie klas 0 – III. Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą laurkę dla Babci i Dziadka. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc.Tego samego dnia w świetlicy „U Króla Maciusia Pierwszego” uczniowie klas I c i I d zorganizowali spotkanie dla babć i dziadków. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i recytowali wiersze, a także wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło konkursów, w których uczniowie chętnie brali udział ze swoimi babciami i dziadkami. Rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek i pomogli w zorganizowaniu uroczystości.

Luty 2016