ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert „Rodzinne kolędowanie”. W imieniu Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego oraz uczniów i nauczycieli zgromadzoną publiczność powitała Karolina Szpanowska. Wspólne kolędowanie rozpoczął utworami „Przylecieli aniołkowie”, „Do szopy”, „Jezusa Narodzonego” chór Szkoły Muzycznej I Stopnia pod batutą pani Agnieszki Kasprzyckiej. Następnie widzowie wysłuchali pięknej niemieckiej kolędy „Cicha noc” w dwóch różnych aranżacjach. Wiktoria Modrzewska i Patryk Domżalski zagrali w duecie na klarnet i saksofon przy akompaniamencie pana Jacka Wróblewskiego. Ten sam utwór wykonał zespół perkusyjny w składzie: Wojciech Chudzikowski, Miłosz Lisakowski i Maksymilian Deredas. Melodię kolędy „Anioł pasterzom mówił” zagrał na akordeonie Paweł Żmijewski, po którym zaprezentował się duet fortepianowy: Eliza Nowakowska i Patrycja Chmielewska w anglojęzycznej melodii świątecznej „We Wish a Merry Christmas”. Zespół rytmiczny z klasy II, który przygotowała pani Joanna Kupis-Werfel wystąpił w „Tańcu Śnieżynek” do muzyki Harry Potter. Kolędę „Wśród nocnej ciszy” wykonał rodzinny duet gitarowy: Anna i Martyna Sargalskie. Iga Neumann zagrała na skrzypcach kolędę w formie poloneza „Bóg się rodzi” przy akompaniamencie pana Kazimierza Wieczorkowskiego. Publiczność zgromadzona w sali MCK wysłuchała przepięknej nastrojowej kolędy „Gdy śliczna Panna syna kołysała” w trzech różnych wykonaniach. Pierwszą wersję przedstawiło rodzeństwo: Maja i Sebastian Ossowscy, którzy zagrali w duecie na skrzypcach i akordeonie. Tę samą melodię w innej aranżacji wykonał zespół instrumentalny w rodzinnym składzie: Wiktoria Pawłowska – flet, Konrad Pawłowski – saksofon, Jonasz Pawłowski – gitara i Wojciech Chudzikowski – wibrafon. Trzecią wersję przedstawił chór Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka „Budyń”, który również wykonał „Piosenkę świąteczną”. Kolejne wykonawczynie zagrały na fortepian. „White Christmens” zaprezentowała Karina Grubalska, a „Jingle Bells” zagrały Karolina Morenc i Olga Wyrzykowska. Wiktoria Stachewicz, Anna Przybylska i Daria Gruźlewska wykonały na gitary kolędę „Jezus malusieńki”, a siostry Aleksandra i Ada Tasarz zagrały „Wśród nocnej ciszy” na fortepian. Kolejne kolędy i pastorałki w rodzinnym wykonaniu zaprezentowali: Kornelia i Antonina Skóra – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Zofia i Antoni Suchoccy – „Jadą kolędnicy”, Anna, Sylwia i Aleksandra Lewickie „Mario, czy już wiesz”. Wiązankę świąteczną zagrał zespół fletowy w składzie: Zuzanna Łątkowska, Zofia Kremska, Aleksandra Lewicka, Wiktoria Pawłowska i pani Martyna Sarnowska. Następnie zaprezentowały się duety fortepianowe: Marika i Natalia Masłowskie wykonały „Lulajże Jezuniu”, Julia Czyżewska i Adriana Szczepańska zagrały na skrzypcach kolędę „Mizerna cicha”. Utwór „Dzisiaj w Betlejem” zagrała na skrzypcach przy akompaniamencie pana Kazimierza Wróblewskiego Wiktoria Ankowska. Kwartet saksofonowy w składzie: Julia Czynsz, Martyna Górna, Natalia Ziółkowska i Wiktor Kopiczyński przygotował kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Duet fortepianowy: Karina Grubalska i Monika Guzowska wykonał melodię zimową „W sankach”. Koncert zakończyła „Pierwsza gwiazdka” w wykonaniu Amelii i Agnieszki Kasprzyckich oraz utwór „Amen/ W żłobie leży”, w którym wystąpili wszyscy soliści, zespoły instrumentalne i wokalne.

 

 WSTECZ

styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031