ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach Programu Regionalnego „Jest takie miasto” uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz realizowali tematykę związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W ramach przedsięwzięcia odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Roch – ciocią Olka, która prezentowała dzieciom ozdoby świąteczne wykonane różnymi technikami. Trzecioklasiści oglądali odlewy gipsowe (obrazki, anioły), ozdoby i maskotki z filcu, ramki do zdjęć. Pani Kasia robi także biżuterię, kalendarze, życzenia. Uczniom bardzo podobały się ozdoby, każde z nich otrzymało od pani Katarzyny Roch na pamiątkę spotkania anioła. Kolejne spotkanie odbyło się z panem Błażejem Karczyńskim – bratem Borysa. Opowiedział on dzieciom o zwyczajach świątecznych panujących w Wielkiej Brytanii, gdzie przebywał przez pewien czas. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem, porównywali zwyczaje angielskie z polskimi. Trzecioklasistów bardzo zainteresowały angielskie potrawy, o których wspominał pan Błażej. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań. W konkursie o św. Mikołaju najlepsi otrzymali drobne upominki. Na zakończenie wszyscy otrzymali świąteczne gwiazdki.

WSTECZ

grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031