ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 grudnia 2015 roku odbył się w Warszawie II Finał Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Mały Mistrz – Mata w Każdej Szkole”, którego ambasadorem jest Andrzej Supron – wicemistrz olimpijski w zapasach z Moskwy, mistrz świata i Europy. W Białołęckim Ośrodku Sportu do finału przystąpiło jedenaście szkół z całej Polski, które wygrały eliminacje regionalne. Wśród zespołów był również team Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka z Nowego Miasta Lubawskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Osicka, Marcel Jankowski, Alan Klimek, Maksymilian Wesołowski, Dominik Kotewicz, Jordan Osmański, Ewelina Ziółkowska, Hubert Barski i Jacek Ziółkowski. W rozlosowanych grupach zespoły rywalizowały ze sobą w eliminacjach. Nasza drużyna trafiła do grupy A i rozegrała mecze z Białymstokiem, Chełmem i Tyszowcami. Rywalizacja była zacięta, emocje sięgały zenitu, trener dopingował zawodników. Kibice Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, którzy przyjechali z zawodnikami gorąco wspierali i dopingowali swoich reprezentantów. Najlepszym z zespołu okazał się Jordan Osmański, który wygrał trzy walki. W ogólnej klasyfikacji nasz zespół zajął siódme miejsce. Wielki finał miał formę gali, wystąpiły w nim drużyny z Lublina i Chełma. Było to niezwykłe i niezapomniane widowisko z jupiterami, światłami padającymi na matę, dymem towarzyszącym prezentacji zawodników. Wielki Finał oglądało wielu Mistrzów Sportu: Jacek Faliński, Andrzej Malina, Paweł Skrzecz, Paweł Nastula, Ryszard Szurkowski, Tomasz Puzon, Jacek Wszoła. Galę uświetnił piosenką”Tak blisko” Rafał Brzozowski. Podczas imprezy zawodnicy i sportowcy obejrzeli efektowne pokazy zapaśnicze w wykonaniu zawodników Legii Warszawa. Wielki Finał wygrała szkoła z Lublina. Podczas dekoracji uczniom naszej szkoły medale wręczał mistrz olimpijski z Montrealu i wicemistrz olimpijski z Moskwy w skoku wzwyż Jacek Wszoła. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, torbę ze zdrową żywnością oraz pamiątkowy medal, a szkoła matę zapaśniczą. Nagrodę czyli pamiątkowy puchar dla najlepszych kibiców przyznano fanom zapasów z Nowego Miasta Lubawskiego. Uczniowie naszej szkoły zwiedzali również Warszawę, obejrzeli Zamek Królewski, Stare Miasto, Pałac Prezydencki, zobaczyli zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dużą atrakcją pobytu w stolicy było Centrum Nauki Kopernik. Podczas wycieczki do Warszawy uczniami opiekowali się Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, pedagog szkolny pani Marlena Jaroszek oraz nauczyciel wychowania fizycznego, trener zapaśników pan Krzysztof Przybysz.

WSTECZ

grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031