ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim otrzymała Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty X edycji „Szkoła Przyjazna Środowisku”. W ramach projektu zrealizowaliśmy zadania: „Badanie wody w Gaju”, Kręgowce naszych wód”, „Rezerwat Jasne”, „Co w wodzie żyje? Zbadajmy!”. Oceny działań dokonała Kapituła Konkursu powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W składzie kapituły byli przedstawiciele następujących instytucji: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Centra Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, Elblągu i w Ełku. Głównym celem przedsięwzięcia było wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które integrują społeczność szkolną na rzecz poszanowania zasobów środowiska, doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju, podejmują i angażują do działań społeczność uczniowską, motywują do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność w dziedzinie ekologii, podnoszą efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej oraz motywują do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii. Certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat, nadaje on rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę, która staje się wzorem do naśladowania.

Prezentacja „Szkoła Przyjazna Środowisku”

WSTECZ

grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031