ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

1 grudnia 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie działań związanych z realizacją projektu edukacyjnego „Z matematyką na sportowo”, którego koordynatorem był nauczyciel matematyki pani Małgorzata Potomska. Celem głównym projektu było popularyzowanie matematyki, wzbudzanie zainteresowań matematycznych, stwarzanie możliwości do rozwijania przez uczniów różnego rodzaju umiejętności. Uczniowie wzorem Marii Skłodowskiej-Curie odkrywali piękno nauki. Projekt skierowany był do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. W tym roku po raz pierwszy wzięło w nim udział czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bratianie wraz z opiekunem panią Katarzyną Lewandowską, która przeprowadziła zajęcia z robotyki. Na początku spotkania Natalia Masłowska zagrała Mazurek B-dur Fryderyka Chopina. Do realizacji przedsięwzięcia włączyli się nauczyciele – panie: Anna Konieczna, Anna Gąsiorek, Renata Szwarc, Edyta Rogozińska, Maria Piskorska oraz panowie: Krzysztof Przybysz i Robert Wróblewski. Podczas apelu pani Małgorzata Potomska dokonała podsumowań i prezentacji prac stworzonych przez uczniów. Ponadto zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy zwyciężyli w podchodach matematycznych, konkursie o tytuł Rachmistrz Szkoły, turnieju układania kostki Rubika, turnieju warcabowym, szkolnym konkursie matematyki, konkursie na wykonanie rebusów, krzyżówek, gier matematycznych. Uczniowie zaprezentowali reklamy matematyki w formie filmu, prezentacji multimedialnej, scenki, piosenki, wiersza. Uczniowie brali udział w lekcjach matematyki prowadzonych w formie turniejów matematyczno-sportowych walcząc o Puchar Dyrektora Szkoły. Na koniec apelu wszyscy zaśpiewali piosenkę – efekt projektu „Z matematyką na sportowo”.

WSTECZ

grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031