ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

26 listopada 2015 roku Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odwiedził pan Andrzej Supron, zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski z 1980 roku z Moskwy, obecnie trener i sędzia. Zapaśnik gościł w szkole w ramach Akademii Sportu Andrzeja Suprona „Mały mistrz – mata w każdej szkole”. Młodych sportowców zaszczycili swoją obecnością Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego pan Bolesław Jurewicz oraz Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank – były zapaśnik i trener ponad setki medalistów mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych oraz sześciu uczestników mistrzostw świata i Europy. Sportowców, gości, kibiców powitał Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski. W hali sportowej szkoły rywalizowali ze sobą zawodnicy z podstawówek Nowego Grodziczna, Mroczna, Kurzętnika, Biskupca i Nowego Miasta Lubawskiego. Koordynatorem imprezy był trener zapasów w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sokół” pan Krzysztof Przybysz. Zmagania zapaśników obserwowała licznie zgromadzona publiczność, a rywalizację komentował sam mistrz Andrzej Supron. Dzieci startowały w trzech konkurencjach: wypychanie za matę, wstawanie z parteru, wyrywanie piłki. Każda drużyna wystawiła siedmiu zawodników, którzy walczyli w siedmiu kategoriach wagowych. Zawody odbywały się w dwóch grupach na dwóch matach. Po rywalizacji w grupach szkoły, które zajęły pierwsze miejsca walczyły o pierwsze miejsce w turnieju. Na takich samych zasadach zespoły walczyły o drugie i trzecie miejsca. Podczas wszystkich konkurencji zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje, a atmosfera w sali była wyjątkowa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, która w finale po pasjonującym pojedynku pokonała zespół z Mroczna 4:3. Zwycięska drużyna weźmie udział 18 grudnia 2015 roku w Finale Ogólnopolskiego Programu „Mały mistrz – mata w każdej szkole” w Warszawie. Podczas finału drużyna otrzyma nagrodę – matę zapaśniczą. Na zakończenie imprezy pan Andrzej Supron rozdawał dzieciom autografy, było też sporo zdjęć grupowych i indywidualnych z mistrzem. Zawodnicy otrzymali upominki od Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka. Młodych zapaśników ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim trenuje nauczyciel wychowania fizycznego, Akademicki Mistrz Polski z 2013 roku pan Krzysztof Przybysz. W zwycięskiej drużynie wystartowali: Oliwia Osicka, Marcel Jankowski, Alan Klimek, Michał Kwiatkowski, Maksymilian Wesołowski, Dominik Kotewicz, Jordan Osmański, Ewelina Ziółkowska, Hubert Barski, Mateusz Wieczorek. Gratulujemy młodym zapaśnikom i ich trenerowi.

WSTECZ

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30