ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Wojewódzki Konkurs „Obrońcy praw dziecka”. Honorowy patronat objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej iMuzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski otrzymał list, którego treść przekazał uczniom od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka popierający przedsięwzięcie z życzeniami radosnego obchodzenia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz życzenia powodzenia dla wszystkich uczestników konkursu. Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych z Nowego Grodziczna, Montowa, Brzozia Lubawskiego oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Turniej drużyn polegał na losowaniu pytań, udzieleniu na nie odpowiedzi, rozwiązaniu krzyżówki oraz wykonaniu pracy pisemnej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało niezależne jury pod kierunkiem pani Krystyny Orzeł. W komisji pracowali: pani Teresa Wiśniewska, która jest członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego TPD i reprezentujący Starostwo Nowomiejskie pan Andrzej Korecki. Rywalizację drużyn obserwowali goście: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji pani Bożena Maciejewska, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Elżbieta Rogowska, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej pani Karina Leliwa, radny miejski pan Andrzej Nadolski, Dyrektor i Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego panie: Eleonora Lewalska i Ewa Kijora oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Uroczystego otwarcia dokonał Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski. Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. Wymienione drużyny otrzymały Statuetki Temidy ufundowane przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale pamiątkowe, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Anita Leliwa, konkurs poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Edyta Rogozińska.

WSTECZ

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30