ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Zadania związane z realizacją projektu „Śniadanie daje Moc” uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz realizowali w zajeździe „Wrota Mazur”. Właścicielami restauracji są rodzice trzecioklasistki Marysi państwo Wioletta i Sławomir Szudzińscy.W sali uczniowie wyeksponowali przygotowane przez siebie plakaty o zdrowym odżywianiu. Siostra Marysi Wiktoria pokazała produkty, które latem i jesienią zaprawiała jej mama. Z przyniesionych produktów dzieci przygotowywały w grupach potrawy. Przed pracą omówiono dwanaście zasad zdrowego odżywiania, dzieci odniosły się również do ilustracji przedstawionych na plakatach. Po myciu rąk trzecioklasiści przystąpili do wykonania potraw. Użyto do nich wszelkich produktów, które tworzą „piramidę żywienia”, a także wykorzystano przyprawy i zioła. Wiktoria Szudzińska i Krzysiu Szymankiewicz pokazali dzieciom, jak należy składać serwetki. Z kolei mamy – panie: Brygida Karczyńska, Jolanta Ruszczyńska i Emilia Dreszler pomagały nakrywać do stołu. Następnie uczniowie zasiedli do zastawionego i udekorowanego stołu, na którym znalazły się między innymi: grzanki, sałatka jesienna, sałatka owocowa, grillowane warzywa oraz pizza pana Sławomira. Wszystkie potrawy bardzo smakowały uczniom. Wychowawczyni pani Maria Szymankiewicz serdecznie dziękuje państwu Wioletcie i Sławomirowi Szudzińskim oraz ich córce Wiktorii za udostępnienie lokalu i umożliwienie przeprowadzenia interesujących zajęć, paniom: Brygidzie Karczyńskiej, Jolancie Ruszczyńskiej, Emilii Dreszler, Krzysiowi Szymankiewiczowi za opiekę nad trzecioklasistami  oraz panu Robertowi Karczyńskiemu, który bezpiecznie dowiózł dzieci do zajazdu i z powrotem do szkoły.

WSTECZ

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30