ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach od 28 sierpnia do 1 września 2015 roku członkowie SK Polskiego Czerwonego Krzyża ze szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym mieście Lubawskim wzięli udział w akcji „Wyprawka dla Żaka”. Przed trzema nowomiejskimi sklepami kwestowali nie tylko uczniowie, ale również absolwenci naszej szkoły: Wiktoria Florenc, Wiktoria Świątkowska, Matylda Łątkowska, Natalia Szczawińska, Agata Jastrzębska, Małgorzata Dąbrowska, Oliwia Karbowska, Katarzyna Wiergowska, Dominika Świątkowska, Wiktoria Kołecka, Manuela Januszewska oraz Zuzanna i Mateusz Jędrzejewscy. 19 września w godzinach od 9.00 do 17.00 w ramach akcji „Godne Dzieciństwo” nasi wolontariusze kwestowali w Tesco. Celem kwesty było wsparcie potrzebujących uczniów i zaopatrzenie ich w niezbędne przybory szkolne. Członkowie SK PCK pomagali klientom pakować zakupy. W podziękowaniu klienci wrzucali pieniądze do puszek. W akcji wzięli udział: Zofia Suchocka, Kornelia Szymankiewicz, Wiktoria Kowalska, Kacper Montowski, Konrad Grzymowicz, Wiktoria Świątkowska, Wiktoria Ziemecka, Filip Piotrowski, Eryk Ośwałdowski, Krystian Sikorski, Zuzanna Jędrzejewska, Adrianna Tasarz, Nicola Kiedrowicz, Julia Świątkowska. Za udział w akcjach Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim przekazał wolontariuszom i opiekunce pani Małgorzacie Potomskiej pisemne podziękowanie. 23 września 2015 roku odbyło się spotkanie opiekunów SK PCK. Nasze koło otrzymało statuetkę – wyróżnienie za zajęcie IV miejsca wśród miejskich szkół w województwie w akcji „Gorączka złota”. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka zebrali 121 kg „żółciaków”. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym zaangażowanie uczniów w zbiórce będzie również bardzo duże. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy wyboru właściwego sposobu spędzania czasu wolnego i dziękujemy za tak liczny udział w akcjach proponowanych przez SK PCK.

WSTECZ

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930