ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Dzień bez Samochodu” to kampania, która powstała w 1998 roku we Francji. Jej celem jest kształtowanie zachowań proekologicznych, upowszechnianie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Akcja przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Do kampanii „Dzień bez Samochodu” przyłączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. O tym szczególnym dniu i polepszaniu jakości życia w mieście przypominała uczniom, nauczycielom i rodzicom gazetka tematyczna. Na boisku szkolnym powstał rowerowy tor przeszkód, który pokonało trzydzieścioro uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego. Mistrzem toru rowerowego został uczeń klasy IV b Aleksander Wiśniewski, który pokonał tor w 31 sekund. Najmłodszy uczestnik wyścigu Nikodem Jaskulski z klasy III c pokonał trasę w ciągu 37 sekund. Tego dnia trzynaścioro uczniów pod opieką pani Anny Koniecznej i pana Zbigniewa Rymera uczestniczyło w wycieczce rowerowej. Rowerzyści wyruszyli z Nowego Miasta Lubawskiego do Kaczku przez Mszanowo i Bratian. Taką trasą wrócili do szkoły. Wycieczka nie tylko propagowała główne cele „Dnia bez Samochodu”, ale była wspaniała okazją do poznania okolic naszego miasta, pięknej przyrody bez ulicznego hałasu i uciążliwego ruchu samochodowego.

WSTECZ

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930