ELIMINACJE DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW STARSZYCH O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

Dnia 20.09.2012 roku na odnowionym Orliku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się eliminacje do Finału Wojewódzkiego Piłki Nożnej Chłopców Starszych o Puchar Premiera Donalda Tuska. Punktualnie o godz. 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Eliminacje zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie pan Wacław Wasiela, Koordynator Sportu Powiatowego i Kierownik Regionu pan Mirosław Urbanowski, Prezes Nowomiejskiego Klubu Sportowego pan Wiesław Schwarz, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. Uczestników turnieju powitał pan Mirosław Urbanowski, natomiast uroczystego otwarcia imprezy dokonał Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Wacław Wasiela. Prezes Nowomiejskiego Klubu Sportowego Pan Wiesław Schwarz poinformował zgromadzonych o likwidacji w klubie sekcji piłki nożnej. W związku z tym przekazał uczniom Zespołu szkół Podstawowej i Muzycznej dwa komplety piłkarskie oraz piłki do gry w piłkę nożną. Animator sportu pan Tomasz Prokop przekazał panu Wacławowi Wasieli "Kronikę Orlika". W turnieju wzięło udział sześć zespołów. W wyniku rozegranych meczów I miejsce i awans do finału wojewódzkiego wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Bratianie, II miejsce zajął Zespół Szkół w Marzęcicach, III miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Rybnie, na IV miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu (woj. mazowieckie), V miejsce zajął team z Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie, na VI miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 z Nowego Miasta Lubawskiego. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Wacław Wasiela oraz Koordynator Sportu Powiatowego pan Mirosław Urbanowski.