WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO KACZEGO BAGNA

6 i 7 października 2014 roku uczniowie klasy V c Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Gross-Nowińską i panią pedagog Marleną Jaroszek wyruszyli na wycieczkę integracyjną do Miejsca Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie. Na miejscu uczniowie zostali powitani przez gospodarzy: pana Michała i panią Kamilę, którzy opowiedzieli historię Kaczego bagna, zapoznali dzieci z obowiązującymi zasadami oraz przedstawili szczegółowy plan pobytu. Piątoklasiści brali czynny udział w warsztatach integracyjnych, szczudlarskich, łuczniczych, gry na afrykańskich bębnach. Uczniowie poznali również tajniki sztuki POI. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili a własnoręcznie wyrobiony i upieczony chleb wybornie smakował podczas samodzielnie przygotowanej kolacji. Wieczorem nie zabrakło oczywiście ogniska i pieczonych kiełbasek. Były również bardzo widowiskowe występy grupy teatralnej tańczącej z ogniem. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie pomagali sobie, współpracowali w małych grupach i chętnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach. Dzień pełen pozytywnych wrażeń zakończył się wspólną zabawą w kostiumach z różnych epok, filmów i kreskówek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi, uwierzyli w swoje możliwości, przeżyli niesamowitą przygodę i satysfakcję z dobrze wykonanych zadań. Miejsce Inicjatyw Pozytywnych okazało się świetna odskocznią od szkoły, miejscem magicznym, które na pewno przyczyniło się do integracji klasy. Uczniowie klasy V c z niecierpliwością czekają na kolejny równie udany wyjazd.