APEL WIGILIJNY

19 grudnia 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel wigilijny. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, radny miejski pan Andrzej Nadolski. Galę, w której wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Zgromadzona w sali społeczność uczniowska, goście, grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi i administracji wysłuchali kolęd w wykonaniu Igi Neumann, Alicji Kremskiej, Amelii Kasprzyckiej i chóru szkolnego pod batutą pani Sylwii Domżalskiej. Amelia Kasprzycka wykonała kolędę na flet, Diana Śpiewak na akordeon. Z kolei Patryk Domżalski zaprezentował dwie kolędy na saksofon. Uczniów przygotowali nauczyciele: pani Martyna Sarnowska, pan Jacek Wróblewski, pan Andrzej Kupis. Przedstawienie "Wigilia na śmietniku" wystawiło kółko teatralne "Krople". Spektakl, choreografię, kostiumy przygotowały panie: Katarzyna Gross-Nowińska i Sylwia Cieszyńska. Goście otrzymali z rąk przedstawicieli społeczności uczniowskiej świąteczne stroiki. Na zakończenie spotkania w imieniu swoim i Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski złożył życzenia świąteczne i noworoczne. Gorące życzenia do uczniów, nauczycieli i pracowników skierował gospodarz szkoły pan Zbigniew Domżalski. Apel zakończyła wspólna modlitwa poprowadzona przez Księdza Proboszcza.