PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO" - SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W spotkaniu z leśniczym, które odbyło się 14 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli uczniowie z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka z wychowawczyniami paniami: Marią Szymankiewicz, Ewą Banaszewską i Marzenną Wujczyk. Na spotkanie przybyła pani leśniczy Anna Barska (mama Łukasza z klasy II b), która pracuje w Nadleśnictwie Iława. Pani Ania przybliżyła dzieciom sylwetki zwierząt żyjących w polskich lasach. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie poznali zwierzęta i ich zwyczaje. Dzieci dowiedziały się o zwierzętach żyjących w naszym regionie. Pani leśniczy pouczała uczniów, jak należy zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzem. W naszym regionie spotkać można wilka oraz orła bielika. Dzieci rozpoznawały zwierzęta na specjalnych klockach oraz robiły odciski z odlewów, które przyniosła pani Barska. Po odciskach rozpoznawały ich właścicieli.  Pani Ania przybliżyła uczniom zawód leśnika, jego pracę. Na zakończenie spotkania drugoklasiści otrzymali ekologiczne linijki i ołówki oraz słodycze.