MIEJSKI KONKURS BEZPIECZEŃSTWA O RUCHU DROGOWYM

17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Miejski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Każda nowomiejska podstawówka była reprezentowana przez dwie drużyny. Zmagania uczniów obserwowali Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Krzysztof Widźgowski, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego pani Dorota Osińska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani Ewa Kijora oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Sędzią głównym zawodów był pan Maciej Bochenek, któremu pomagali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji: starszy sierżant Mateusz Soter i aspirant Paweł Cherkowski oraz pani pielęgniarka Krystyna Kwiatkowska. Turniej przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka: pani  Anna Gąsiorek i pan Zbigniew Rymer. Konkurs był podzielony na trzy etapy. Uczniowie rozwiązywali test, udzielali pierwszej pomocy, którą fachowym okiem oceniała pani pielęgniarka oraz musieli pokonać tor przeszkód na rowerze. Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.  Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się zespoły ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Kacper Grzonkowski z klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasze miasto w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.