LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z MISTRZEM

Zajęcia wychowania fizycznego w klasie II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przez cały wrzesień prowadził pan Krzysztof Przybysz, który jest instruktorem posiadającym licencję Polskiego Związku Zapaśniczego. Pan Krzysiu odbywał praktykę studencką u wychowawczyni klasy II a pani Marii Szymankiewicz. Pan Krzysztof Przybysz jest pięciokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, kilkukrotnym zwycięzcą Pucharu Polski, reprezentantem naszego kraju w turniejach zagranicznych i Mistrzostwach Europy. Od 2013 roku jest trenerem sekcji zapasów w stylu klasycznym w naszej szkole, która działa w ramach UKS "Sokół". Swoją karierę zapaśniczą rozpoczął w wieku 12 lat, wtedy na pierwszy trening zaprowadziła go babcia. Ćwiczył i trenował z ogromnym zapałem, by po skończeniu gimnazjum rozpocząć naukę i intensywne treningi w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radomiu. Praktyka studencka nie ograniczyła się tylko do lekcji wychowania fizycznego. Pan Krzysiu przychodził do drugoklasistów codziennie na wszystkie zajęcia, pomagał w pisaniu, liczeniu, jadł z nimi drugie śniadanie. Na zakończenie praktyki wraz ze swoim podopiecznym Igorem, który jest uczniem gimnazjum,  zaprezentował ćwiczenia zapaśnicze. Dzieci miały możliwość spróbowaniu swych sił podczas ćwiczeń z piłką. Na ostatnich zajęciach dzieci wręczyły mistrzowi obrazki, z kolei pan Krzysztof obiecał, że będzie je odwiedzał.