"ZAKOCHANE MELODIE"

13 lutego 2015 roku w sali widowiskowej MCK zabrzmiały "Zakochane melodie". Organizatorami koncertu byli: Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Zgromadzoną publiczność i zaproszonych gości powitała wspaniałym wykonaniem piosenki "Witaj mi" do muzyki Jarosława Kukulskiego Joanna Dembler. Serdeczne słowa powitania skierowali do uczestników spotkania Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski i Dyrektor MCK pani Katarzyna Olęcka. Koncert poprowadziła pani Iwona Mrozińska. Natalia Masłowska wykonała na fortepian "Nocturn" J. Fielda. Następnie pani Martyna Sarnowska i Wiktoria Pawłowska przy akompaniamencie pani Emilii Szcześniewskiej wykonały na flet melodię z filmu "Pocahontas" "Colors fo the Wind". Kolejnym punktem programu był występ nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. W ich wykonaniu publiczność wysłuchała piosenki z repertuaru Eleni "Troszeczkę ziemi" oraz utwór "Żeby szczęśliwym być" z repertuaru Anny Jantar. Duet Oliwia Mowińska  i Dominik Światkowski przepięknie wyśpiewali "Dumkę na dwa serca". Chór "Cantamus" pod dyrekcją pani Iwony Mrozińskiej zaprezentował utwór "Yesterday". Joanna Dembler wykonała dwie piosenki – "O mnie się nie martw" z repertuaru Kasi Sobczyk i "Serduszko puka w rytmie". Kolejnym wykonawcą z "Can you feel the love tonight" był Dominik Światkowski. Utwory na gitary i wokal wykonali panowie: Maciej Gburczyk, Przemysław Cackiewicz, Paweł Szulc. W wykonaniu Dominika Światkowskiego i Adriana Szaładzińskiego usłyszeliśmy "Georgia on My Mind" i "What a Wonderful Word". Alicja Kremska zaśpiewała piosenkę Anny Jantar "Najtrudniejszy pierwszy krok". "Cantamus" pod batutą pani Iwony Mrozińskiej wykonał piosenki z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" "Szła dzieweczka", "Hej tam w dolinie", "Gdybym to ja miała". Pani Katarzyna i Oliwia Olęckie zaśpiewały "Ja się boję sama spać" Zuli Pogorzelskiej i Kasi Sobczyk "Mały książę". Utwór "Piękna wojna" wspaniale wykonały: Sylwia Lewicka i Karolina Szpanowska. "Przyjdź, przytul, przebacz" przy akompaniamencie na gitarę pana Macieja Gburczyka zaprezentował Dominik Światkowski. Pan Maciej Gburczyk z panem Przemysławem Szulcem zagrali na gitary "Viktorię" i "Kocham Cię jak Irlandię". Kolejnym utworem, jaki zaprezentował Dominik Światkowski był "Champs Elysees". Panie Katarzyna Olęcka, Iwona Mrozińska oraz Karolina Szpanowska wykonały przebój "Kaziu zakochaj się" Zofii Kucówny, do którego muzykę i słowa napisali: Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Pan Marek Piątkowski z Dominikiem Światkowskim udowadniali publiczności, tak jak wcześniej Andrzej Dąbrowski, że "Do zakochania jeden krok". "Cantamus" wraz z Joanną Dembler zaśpiewał "Chanson d amour". Koncert zakończyło przepiękne wykonanie utworu "Moje jedyne marzenie" przez Joannę Dembler. Umiejętności kabaretowe zademonstrowali młodzi aktorzy z koła teatralnego "Krople", a piosenki i utwory muzyczne przeplatali krótkimi dowcipami uczniowie z klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Pozdrowienia dla wykonawców i uczestników koncertu przesłali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan  Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Gustaw Marek Brzezin, którzy nie mogli uczestniczyć w "Zakochanych melodiach". Na zakończenie koncertu Burmistrz Miasta pan Józef Blank otrzymał z rąk Dyrektora Zespołu Szkół pana Zbigniewa Domżalskiego statuetkę "Złotej Nutki" za szczególne zaangażowanie w projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego infrastruktury szkolnictwa artystycznego.