APEL "ŚWIĘTO DRZEWA"

Z okazji "Święta Drzewa" w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel poświęcony temu świętu. Zgromadzona w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej społeczność uczniowska klas czwartych, piątych i szóstych wysłuchała informacji o zdobyciu po raz drugi przez nasza szkołę certyfikatu "Zielona Flaga". Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu przedstawicieli klas: VI a, V b i V c. Apel, na którym gościliśmy panią leśniczy Annę Barską z Nadleśnictwa Iława, przygotowali: pan Andrzej Domżalski oraz panie: Mirosława Nowakowska i Sylwia Domżalska. Bardzo interesującym punktem programu był film zaprezentowany przez panią leśniczy. Dotyczył on ekosystemu lasu, który tworzą organizmy żywe i składniki nieożywione łączące ze sobą zależności pokarmowe, przepływ energii i krążenie pierwiastków chemicznych.  Na zakończenie spotkania z panią Anną Barską uczniowie otrzymali słodycze i ekologiczne gadżety, a klasa IV a udała się z wychowawczynią i gościem na teren przyszkolny, gdzie posadzono wspólnie dąb.