SUKCESY NA XIV WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ W IŁAWIE

Organizatorem XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Iławie była Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 4 w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury. Festiwal, który odbył się w iławskim kinoteatrze miał charakter otwarty. Prezentacja umiejętności i dorobku dzieci i młodzieży, promocja młodych wykonawców, upowszechnianie piosenek turystyczno-obozowych oraz propagowanie Iławy jako miasta turystycznego były głównymi celami imprezy. Wykonawcy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór. Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zostały laureatkami w dwóch kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii soliści klasy I – III zdobyła piosenką "Skarby świata" Amelia Kasprzycka, którą do festiwalu przygotowała pani Agnieszka Kasprzycka. Z kolei w kategorii soliści klasy IV – VI pierwsze miejsce zdobyła Alicja Kremska, która zaśpiewała utwór "Odpowie Ci wiatr". Zespół "Bez Nazwy" zajął drugie miejsce w kategorii zespoły klasy IV – VI. W zespole wokalno-instrumentalnym wystąpiły: Alicja Kremska – śpiew, Zofia Suchocka – śpiew, Hanna Rybicka – śpiew, Kornelia Skóra – śpiew, flet, Wiktoria Kowalska – gitara. Uczennice zaprezentowały piosenkę "Zabiorę Cię w rejs". Solistkę oraz "Bez Nazwy" przygotowała pani Sylwia Domżalska. Zespół wokalny ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim, który przygotowała pani Agnieszka Kasprzycka wywalczył piosenką "Połączyła nas muzyka" pierwsze miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy młodym artystkom oraz paniom: Sylwii Domżalskiej i Agnieszce Kasprzyckiej.