PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO" - SPOTKANIE Z HISTORYKIEM

W przeddzień 95 rocznicy powrotu Nowego Miasta Lubawskiego do Macierzy uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz spotkali się z historykiem panem Andrzejem Koreckim. Niecodziennej lekcji historii towarzyszyła wystawa książek pana Koreckiego oraz starych zdjęć Nowego Miasta Lubawskiego. Wystawę przygotowała pani Maria Szymankiewicz. Historyk opowiadał o założeniu miasta, jego zabytkach, historii klasztoru w Łąkach. Gość zaprezentował dzieciom stare numery gazet drukowanych w naszym mieście. Pan Andrzej Korecki opowiadał o czasach II wojny światowej oraz zaprezentował na tablicy multimedialnej zdjęcia z tego okresu. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem, kiedy okazało się, że pan Korecki jest autorem czterdziestu książek o Nowym Mieście i pobliskich okolicach. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie.