AKCJE: "ŚWIĄTECZNA PACZKA PEŁNA POMOCY" I "DAR SERCA"

Co roku Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przygotowuje świąteczne paczki. Ich adresatem są rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka przeprowadzona została  akcja "Świąteczna paczka pełna pomocy". Do zbiórki produktów pierwszej potrzeby włączyli się wychowawcy wraz ze swoimi klasami. Społeczność uczniowska zebrała przeszło 300 kg artykułów pierwszej potrzeby. Najwięcej produktów i rzeczy zgromadziła klasa II b. Na drugim miejscu uplasowała się klasa V c, a na trzecim klasa I a. Wymienione klasy otrzymały puchary Dyrektora Zespołu Szkół oraz tytuł "Klasa z sercem". Z zebranych przez uczniów produktów powstały duże paczki, które otrzymało sześć najbardziej potrzebujących rodzin. Równocześnie prowadzona była druga akcja "Dar serca", która polegała na zbiórce słodyczy dla koleżanek i kolegów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Paczki ze słodyczami otrzymało 63 dzieci. Dwadzieścia paczek przygotowało Szkolne Koło PCK, 25 Samorząd Uczniowski, 3 paczki – indywidualny sponsor oraz 15 paczek przygotowano ze zbiórki słodyczy przez uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym darczyńcom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc najbardziej potrzebującym, za "wielkie dary serca".