PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO" - W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Realizujący Program Regionalny "Jest takie miasto" uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz odwiedzili sklep zoologiczny państwa Jolanty i Sławomira Ruszczyńskich. Rodzice Madzi od ponad dwudziestu lat prowadzą sklep ze zwierzętami. Pierwszoklasiści mieli okazję z bliska zobaczyć i pogłaskać zwierzęta. Dzieci obejrzały; papugi, kanarki, zeberki, świnki morskie, chomiki, króliki, ryby, żółwie, jaszczurkę, patyczaki. Pani Jola opowiedziała o każdym zwierzątku, mówiła, jak należy je karmić i pielęgnować. Uczniowie poznali zwierzęce menu – przysmaki i łakocie. Mama Madzi zaprezentowała obszerny asortyment przeróżnych akcesoriów dla psów, kotów, królików, chomików, świnek morskich i rybek. Pani Ruszczyńska odpowiadała również na pytania zadawane przez dzieci. Pierwszoklasiści poznali również panią Anię, która na co dzień opiekuje się zwierzętami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezent w postaci ogromnego worka karmy dla psów ze schroniska "Reksio" w Brodnicy.